تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

ریکی چگونه عمل میکند

                                                 ریکی عظیم ترین راز در عالم انرژی.

  شاید شما مایلید بدانید که ریکی چگونه عمل می کند و انرژی دهنده و بیمار هردو چه احساسی دارند . در این رابطه ، نخست احساسات چند دریافت کننده ی ریکی را نقل می کنیم :
  خانم هشتاد ساله ای پس از نخستین جلسه ی درمان می گوید: «هیچ گاه احساس استراحتی چنین عمیق را در عمرم تجربه نکرده بودم. سرشار از احساس آرامش و سکوت بودم و همه چیز در درون من بسیار وسعت داشت چگونگی عملکرد آن را بر بخشهای بیمار بدنم احساس می کردم و متحیرم که چنین چیز شگفت انگیزی در ریکی وجود دارد».
  آقای مسنی نیز گزارش می دهد:«امروز کاملاً متفاوت بودم ، تمام مدت پاهایم تیر می کشید و بسیار بی قرار بودم». دختر جوانی می گوید :«خیلی خوب و آرامش بخش بود ، اما چیز خاصی اتفاق نیافتاد ، آیا ریکی همین است ؟»خانم معلمی می گوید :من چیزهایی زیادی دیدم تصاویر ذهنی ، رنگ و مناظری شگفت انگیز ، واقعاً چیز خارق العاده ای بود».
  این چند مثال گویای آنست که هر فرد عکس العمل متفاوتی به ریکی نشان می دهد . زیرا بر نقطه ای اثر می گذارد ، که گیرنده ی انرژی در آنجا بیش از همه به انرژی احتیاج دارد . می توان گفت که هیچ قانون کلی وجود ندارد . معمولی ترین اتفاقی که در حین درمان تجربه می شود ، احساس آرامش و تعدد اعصاب است، که غالباً همراه با احساس امنیت و در بر گرفتن پوشش لطیفی از انرژی است . اما این مساله نیز هر بار تجربه نمی شود با این وجود ، آنچه به یقین می توان گفت این است که ریکی جامع عمل می کند.
  هنگامی که فردی را با ریکی درمان می کنیم دستهایمان را با انگشتانی که نزدیک یکدیگر قرار دارند به آرامی بر بخشهای گوناگون او می گذاریم یا با فاصله بر بالای بدن او نگاه می داریم. به زودی جریان انرژیی را احساس می کنیم ، که معمولاً همراه با احساس گرماست ، این حس می تواند به حرارت و یا بالعکس به حس سرما تبدیل شود غالباً بیمار همانند ما این جریان انرژی و گرما یا سرما را حس می کند .
  در بعضی از موارد بیمار در بخش دیگری از بدن خود، جزآنجاکه ما حس می کنیم ، احساسی از گرما دارد و یا آنچه که او گرما حس می کند برای ما احساس سرماست .

  قابل ذکر است دماسنجی که در دست درمانگر و یا بر بدن بیمار گذاشته می شود تغییر قابل ملاحظه ای را در حرارت نشان نمی دهد آشکار است ، تغییری که روی می دهد جسماً قابل اندازه گیری نیست.
  اغلب دریافت کنندگان ریکی در حین درمان شروع به استراحت می کنند و حتی ممکن است به خواب روند. اما این مساله تفاوتی در تاثیر درمان ایجاد نمی کند در دیگر موقعیتها ممکن است از تجارب قدیمی و لاینحل خود آگاه شوند . ممکن است رهایی از هیجانات به شکل جاری شدن اشک و خنده های از سر آسودگی صورت پذیرد این جریان در شکل تجربه ی تصویری افراد نیز ، شناخته شده است شاید برای کسانی که مرتباً مراقبه می کنند، در شکل شخصیتی خیالی ظاهر شود ممکن است که در بعضی از جلسات درمان ، موانعی که سد راه رشد جامع فرد است ، از میان برداشته شوند.
  گرچه، ما دست خود را برای اتصال بیمار به انرژی ریکی، بر بدن او می گذاریم ، و یا دستمان را بالای بدن او نگه می داریم، امااین انرژی تنها در سطح مادی براو اثر نمی کند بلکه بر کل جسم ذهن و روح او تاثیر می گذارد .
  بیماری و ضعف جسمانی فقط حاکی از فقدن نظم بنیادین و علامت خارج شدن از اتحاد درونی با همه ی هستی است باتوجه به این نکته ، مایل به نقل گفته ی دکتر باخ (۱۹۳۶-۱۸۸۶) هستیم . او بنیانگذار سیستم شفا با استفاده از گلهاست ، که پس از او به نام وی نامگذاری شد چنانچه دکتر باخ می گوید :
  «بیماریها هیچ گاه با شیوه های مادی کنونی شفا نیافته و ازمیان نمی رود . زیرا، بیماری اصلاً مادی نیست و آنچه که ما بیماری می نامیم، حاصل نهایی نیروهایی است که عمیقاً و در دراز مدت عمل کرده اند» . مشاهده می کنیم که ریکی گام تعیین کننده ای برای نزدیک کردن ما به مرحله ی بنیادین نظم است .
  درمان با انرژی ریکی قابل قیاس با شیوه های متعارف درمانی نیست هنگامی که فردی با ریکی درمان می شود به مرحله ی وحدت با هماهنگی جهانی باز می گردد . این هماهنگی می تواند به کوچکترین سلولهای او راه یابد و دوباره او را کامل و سالم گرداند. از این روست که قدرت طبیعی فرد را برای شفای خود بر می انگیزد . کاملترین جمله برای تعریف ریکی این است که :«ریکی ما را به مرحله ی کمال یا جامعیت باز می گرداند» غالباً این مساله اتفاق می افتد که بیماران پس از چند جلسه ی درمان با ریکی به اندیشه های جدیدی دست می یابند . برخی یوگا ، یا تعلیم باطنی مراقبه را شروع می کنند و یا به تمرین شیوه های دیگر معنوی می پردازند دیگران کتابهای درباره ی تفکر مثبت می خوانند، عادات غذایی شان را تغییر می دهند و حتی خود دوره ی تعلیم درمانگری ریکی می بینند .
  برخی از بیماران از مشکلات سرکوب شده ی خود، آگاه می شوند و راه حلهایی برای آنها می یابند کم نیستند آنانی که شهامت برداشتن گامهای تازه ای را می یابند و یا به آرزوی تغییر چیزی در زندگی مجال می دهند ما همواره پیرو این خط مشی بوده ایم، که بیماران خود را به دنبال کردن این انگیزه های مثبت ترغیب کنیم.
  هنگامی که شما ریکی را آغاز می کنید ، متوجه می شوید که تاثیرات درمان با آنچه که انتظار داشته اید، متفاوت است ما بارها و بارها مشاهده کردیم که ریکی «منطق» خود را دارد و می داند کجا و به چه میزان به آن نیاز است . به این دلیل ، ضرورتی ندارد که قبل از درمان ، تشخیصی صورت گیرد و حقیقت آن است که این تشخیص ها معمولاً کمک چندانی به درمان فرد نمی کنند . هر ازگاه ، بیمارانی با مشکلات اساسی نزد ما می آیند و پس از درمان به این موضوع پی می برند، که به مشکلات دیگرشان نیز کمک شده است، مشکلاتی که ظاهراً در نظم کلی شفا در اولویت قرار داشته اند . برای مثال، یک بار خانمی به توصیه دوستی برای درمان مشکلاتی در شانه و ناحیه پایین گردنش نزدمان آمد . ریکی فوراً به دوستش کمک کرده بود و بیمار جدید منتظر وقوع مساله مشابهی بود . بار دوم که نزد ما آمد نسبتاً نا امید بود . زیرا ، این موضوع درباره ی او اتفاق نیافتاده بود . او به ما گفت پس از آنکه نخستین جلسه ی درمان را گذرانده ، در راه بازگشت به مغازه اش احساس عصبانیتی که همیشه نسبت به مشتریانش داشته، ناگهان ناپدید شده است . او از این مساله بسیار تعجب کرده بود و حالا احساس سبکی و آرامش می کرد و در معنای واقعی با مشتریانش به هماهنگی و یکدلی رسیده بود . سپس به این مساله پی برد، که همواره از روی شک و احتیاط با مشتریانش برخورد می کرده است و اسیر ترسی بوده ، که او را مجبور به دفاع از خود می ساخته است. حال تمامی این احساسات او را ترک کرده بودند ، وی حتی یکی از مشتریان خود را درآغوش گرفته بود ، رفتاری که در حالت معمولی هیچ گاه خواب آن را هم نمی دیده .
  آیا آن مشکلات مسبب شکایتهای او نبوده است؟ وقتی دیگر مداوم درگیر فشارعصبی نبود، گردنش درد نمی گرفت و عکس العملی نشان نمی داد .
  او زنی بود باهوش پس از مدتی صحبت ، خیلی زود به ارتباط میان روح و بدن پی برد . ازاین پس، دور باطل نامه های او شکست و بسیاری از مشتریانش را برای درمان نزد ما فرستاد .
  در اواخر سال ۱۹۸۴، در حین دیداراز فیلیپین ، بسیاری از مردمی را درمان کردیم، که ساکن جنگلی در نزدیکی محل اقامت مابودند . یکی از زانان نازا بود . در آن جزایر، نازایی یکی از بدترین مشکلات زنی سی ساله به شمار می رود. ما شروع به درمان کردیم و چند روز بعد او گفت که مشکل گوارشی ، که سالها از آن رنج می برده ، از میان رفته است.
  حالا وضع معده اش نیز بهتر بود و هنگامی که باعشق به همسرش نزدیک می شد دیگر احساس درد نمی کرد ما قبلاً از این مشکلات با خبر نبودیم .بدون هیچگونه دخالت اگاهانه از سوی ما و یا استفاده از تفکری تحلیلی ریکی بار دیگر راه خود را یافته بود .
  علائم بیماری می توانند بدون انکه ما منتظر باشیم ، کاملاًناپدید شوند. برای مثال یک بار مریضی برای درمان درد زانویش که سالها از ابتلای به آن می گذشت نزدمان آمد . ما امید کمی به بهبود او داشتیم پس از سالها چه تغییری می توانست رخ دهد؟ با این وجود ، چند مرحله ی درمان با ریکی، مدت زیادی او را از درد رها می ساخت .
  هم اکنون فهرست وار کلیه ی تاثیرات ممکن ریکی را بر هم می شماریم :
  -ریکی از قدرت طبیعی شفای بدن، توسط خود حمایت می کند .
  -ریکی بدن و روح را حیات می بخشد.
  -ریکی تعادل روحی و تندرستی ذهنی را دوباره برقرار می سازد
  -ریکی در تمامی سطوح ذهن ، روح بدن و عواطف عمل می کند.
  -ریکی انرژی بدن را تعادل می بخشد .
  -ریکی انرژی مسدود شده را رها می سازد و بر میزان تمدد اعصاب می افزاید.
  -ریکی سموم بدن را پاک می کند .
  -ریکی خود را بر اساس نیازهای گیرنده تنظیم می کند .
  -ریکی بر حیوانات و گیاهان اثر می کند
  -ریکی شیوه ی شفای بی نهایت مطبوع و جامعی است .
  -دراینجا مایلیم ، این نکته را بیافزاییم ، که ریکی هیچ گاه و به هیچ طریق آسیبی نمی رساند . زیرا، فقط در فردگیرنده به میزان لازم جریان می یابد.
  ریکی چه تاثیری بر فرد درمانگر دارد ؟ او چه احساسی می کند؟ هنگامی که فرد را با آن درمان می کنند ، چه تجربه ای دارد ؟ قبلاً ذکر کرده ایم که ما فقط کانالی برای جریان ریکی هستیم. ما منشا این انرژی نیستیم، بلکه خود را چون ربطی در اختیار آن قرار می دهیم . هیچ گونه قدرت یا استعداد خاصی لازم نیست و تلاش زیادی نیز ضرورت ندارد . برعکس هنگامی که جریان انرژی را به بدن یک بیمار هدایت می کنیم، همان موقع خود ما نیز سرشار از ان می شویم.
  غالباً جریانی را در دستهای خود حس می کنیم و معمولاً احساس می کند که از دستانش جرقه ای می پرد، گویی تشعشعی از انرژی بر روی بیمار می تابد این تجربه همیشه برای او لذتبخش و هماهنگ کننده است . بالاتر از آن ، تجربه ای است که شلیلا دارد : او با بیمار به احساس وحدت درونی عمیقی می رسد و اغلب به طور شهودی احساس می کند که هنگام درمان بیمار حضور ندارد . بعد از انتقال انرژی ، در روح و جسم خود احساس تعادل و شادی می کنیم .
  پزشکی که بودو را چند بار حین درمان فردی باریکی دیده بود . بعدها از او پرسید که آیا خسته کننده نیست فقط دستانش را بر بدن بیمار بگذارد و یا بالای آن نگه دارد . بودو پاسخ داد :«ابداً همیشه این احساس که انرژی ریکی به کدام سو می رود و چگونه جریان می یابد مرا مجذوب میکند هرگز هنگام انجام این کار خسته نمی شوم ، بلکه همواره آگاهتر می گردم».امروزه این پزشک نیز بیماران خود رابه کمک ریکی درمان می کند .
  این حقیقت نیز قابل ذکر است که بیش از پنجاه نفر از بیمارانمان پرسیدند که آیا خود می توانند ریکی را یاد بگیرند مقایسه ی این آمار با پانزده سال پیش ، یعنی زمانی که بود و فیزیوتراپ بود بسیار جالب است . در آن زمان ، کمتر از پنج نفر از بیماران وی علاقمند به یادگیری فیزیوتراپی بودند .
  در اینجا، باید نکته قابل توجهی را ذکر کنیم که درمان با ریکی می تواند به ظهور علائم خفیف باشد یا شدت دفع سموم جسمی بیانجامد . این علائم راههای منطقی و زیستی شناختی هستند که خود به خود بدن بیمار را تنظیم می کنند . این علائم معمولاً به شکل تخلیه ی شدید روده ها و مثانه و دفع بلغم اضافی در مجاری بالای تنفسی است و یا می تواند در شکل آبریزش چشمها، همراه با سوزش نیزاتفاق افتد . بعضی از اوقات ، گوشها و پوست میزان زیادی سم و مواد زائد را دفع می کنند ممکن است حمله ی موقتی تب ، یا بازگشت علائم مشاهده شود که بیانگر مکانیزم کاملاً طبیعی تصفیه و پاکسازی است این عکس العمل ها فقط مدت کوتاهی می پاید و پس از آن بیمار به دلیل تخلیه ی سموم ، احساس بهبودی می کند این علائم شبیه علائمی است که پس از دوره ای از روزه ی طولانی پیش می آید .
  «بهترین شیوه های درمان راههای هستند که انرژی حیاتی را یاری می کنند، تا شفای درونی صورت گیرد».پراماهانسا یوگاناندا(Pramahansa Yoganannda)
  ممکن است شنیدن این نکته برای دست اندرکاران پزشکی جالب باشد ، که درمان با ریکی می تواند سبب بروز دوباره ی بیماریها پیشین گردد. نخستین بار، کنستانتین هرینگ(Constantin Hering) پزشک برجسته ی هومیوپات این پدیده را مطرح کرد، که به عنوان «قانون بهبود هرینگ» شناخته شده است.
  دردوران جدید، همین پدیده با جزئیات بیشتری توسط پزشک آلمانی دکتر هـ . هـ .رک وگ(H.H.Reckeweg) توصیف شد بر اساس یافته های علمی او ، درمان ریکی می تواند زمینه ی بازگشت مراحل گوناگونی چون اشباع سموم تحلیل رفتن و بدخیمی را برای تبدیل به مراحل تخلیه ی ، شادابی و سرزندگی فراهم کند (درلوحه ی شش مرحله ای از رک وگ(Die Homotoxinlher als Fundament der Allgemeinen Pathologi und Therapie Dr.med .H.H.Reck weg; Aurelia verlag Baden -Baden 1961,West Germany.”Die Homotoxikosen 6-Phasen-Tabelle”) این امر به معنای گسترش مرحله ی آسیب شناسی از پایین در سمت راست ، به بالا در سمت چپ است) پدیده ای که حاصل درمان ریکی است، چنین عمل می کند: بیماریهایی که قبلاً از آن رنج می برده دوباره در جهت معکوس و در حد مختصری تجربه می شوند و این مسئله حاکی از بهبود طبیعی و صحیح است.
  اکتشافات دکتر رک وگ بنیادین وده و تعمق بسیاری درباره ی آنها صورت گرفته است . با این وجود این یافته محدود به سطح مادی نیست و همان عملکردی که او در سطح جسمی مشاهده و تحلیل کرده ، در سطح روحی و ذهنی نیز روی می دهد پیش از درمان تجارب لاینحل به آگاهی بازگردانده می شود ، یعنی به جایی که می توانست مرتفع گردد اما به عنوان مساله ای پایان یافته به سویی نهاده می شد به این ترتیب ، می توان به کمک ریکی فشارهایی را که غالباً ریشه در گذشته دارند و علت مسدود شدن انرژی در زمان حال اند، خنثی نمود و از میان برد .
  اگر شما در حد گسترده ای به درمان با ریکی پرداخته اید، ممکن است عکس العمل های مشابهی که در بالا توصیف شد، برای شما نیز پیش آید این امر بدان دلیل است که وقتی فردی را با ریکی درمان می کنید، این انرژی از طریق دستهای شما و خودتان جریان می یابد و هم زمان با جریان یافتن در بیمار ، بر قدرت شفابخش درون شما نیز می افزاید.
  از این رو، باجریان ریکی در دیگران ، شما خود بیشتر و بیشتر تصفیه ، تزکیه ، جامع و سالم می شوید .
  رفته رفته ، ملاحظه خواهید کرد که درشما اعتمادی درونی به این انرژی شکل می گیرد ، اعتماد به خود و قدرتی که بر تمامی زندیگتان چیره می شود . رشد نوینی حاصل می شود، که شما را به بصیرت و دانش و حس آگاهی و از وحدت با تمامی خلقت و به عشق می رساند.


  دریاب
  فقط برای این لحظه
  شرایط، آرمانها و انتظارات را
  به سویی نه
  خود را برای یک لحظه تهی ساز
  گشاده باش
  می یابی

   

  *منبع:BineshMavara.comاستادسالم جعفری


  این مطلب تا کنون 93 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 10 بهمن 1394 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

آمار امروز سه شنبه 25 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55475
 • تعداد مطالب :158397
 • بازدید امروز :489730
 • بازدید داخلی :49527
 • کاربران حاضر :217
 • رباتهای جستجوگر:358
 • همه حاضرین :575