تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

سایکو سایبرنتیک چیست؟

  واژه ی سایکو سایبرنتیک به اقتباس از دکتر ماکسول مالتز به مفهوم هدایت ذهن خود به سوی هدفی مفید وسودمند است. سایکو به معنی ذهن و سایبرنتیک در زبان یونانی به معنی راننده یا گرداننده است.

  سایکو سایبرنتیک یعنی روشی که می خواهید توسط آن خود را کنترل و هدایت کنید و مفهوم آن این است که از موفقیت  دورن برای رسیدن به حرمت  نفس استفاده کنیم و هرگز به احساسات منفی اجازه ورود ندهیم.

  سایکو سایبرنتیک درانسانها امید و باور می کارد، در این علم اعتقاد بر این است که  تمام انسان ها برای موفق شدن به دنیا آمده اند و از این توان برخوردار است که به هدف هایش برسد . سایکو سایبرنتیک به زمان حال توجه دارد, شمای امروزی شمای دیروزی نیستید.درسایکو سایبرنتیک بیماری روانی ناشی از یک عادت ناشایست است و فقط خود فرد می تواند از عادت بد به عادت مفید تغییر یابد . سایکو سایبرنتیک خلاق،ذهن را برای رسیدن به یک هدف ,بسیج می کند .

  تصویر ذهنی انسان ازقدرت بی نظیری برخوردار است. اگر در ذهن تصاویر مصیبت بار را زنده کنیم و انسان ها را موجوداتی وحشتناک بپنداریم شانس موفقیت  کاهش می یابد. در رسیدن به اهداف و موفقیت ها قدرت تصور بزرگترین نیرویی است که داریم. یکی از جنبه های دستیابی به موفقیت و خوشبختی , خود پذیری است. کسی واقعاً خوشبخت است که خود را همانطور که می باشد می پذیرد و به آنچه که هست راضی است، نه خود را برتر از دیگران  و نه حقیرتر از دیگران  می داند. انسان دارای مکانیسمی هدف جو است. وقتی فاقد هدف مشخصی باشیم ،  زندگی را پوچ و بی هدف می بینیم. ما برای غلبه بر محیط، حل مسائل و دستیابی بر هدف آفریده شده‌ایم و بدون داشتن هدف، بدون میل غلبه بر محیط هرگز به رضایت و خوشبختی نمی رسیم. افرادی که زندگی را پوچ و بی ارزش می دانند در واقع منظورشان این است که شخصاً هدف با ارزشی ندارند.

  علم روانشناسی گرچه به تصویر ذهنی و نقش مهم آن در رفتار انسان معترف بود اما برای سئوالاتی از قبیل اینکه چگونه تصویر ذهنی اثر می کند و چگونه شخصیت جدید می آفریند جواب قانع کننده ای  نداشت و ما  اغلب این جواب ها را می توانیم در علم جدید سایبرنتیک پیدا کنیم.

  علم نوپای سایبرنتیک حاصل تلاش فیزیکدانان و ریاضی دانان بود نه روانشناسان اما تحولی در روانشناسی ایجاد کرد.

  سایکو سایبرنتیک می گویدمغزانسان دارای مکانیسمی هدف جو است که به فرمان ذهن  در جهتی که خود فرد تعیین می کند به کار می افتد.این مکانیسم خود کار هدف جو, کارش شباهت زیادی به مکانیسم های الکترونیکی ساخته دست انسان دارد اماازهر مغز الکترونیکی ساخته دست انسان عالیتر و پیچیده تر است.

  این مکانیسم در جهت رسیدن به هدف هایی که شما برایش در نظر گرفته اید موفقیت و خوشبختی یا شکست و بدبختی کار می کند. هدف این مکانیسم خلاق دست یابی به تصاویر ذهنی است و تصویر ذهنی ما تعیین کننده هدف های ماست.

  نظیر هر مکانیسم دیگر , مکانیسم خلاق ما از اطلاعات ذخیره شده یا حافظه برای حل مسایل جاری و نشان دادن واکنش نسبت به موقعیت های مختلف استفاده می کند.

  به اعتقاد دانشمندان مشهور سایبرنتیک از جمله دکتر نوربرت وینر تا آینده قابل پیش بینی دانشمندان موفق به ساختن یک مغز الکترونیکی قابل قیاس با مغز انسان نخواهند بود.اما حتی اگر قرار باشد چنین ماشینی ساخته شود فاقد اپراتور و متصدی خواهد بود.


  این مطلب تا کنون 103 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 10 بهمن 1394 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

آمار امروز سه شنبه 25 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55475
 • تعداد مطالب :158397
 • بازدید امروز :489878
 • بازدید داخلی :49547
 • کاربران حاضر :223
 • رباتهای جستجوگر:351
 • همه حاضرین :574