تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

سایکو سیبرنتیک : علم کنترل ذهن

  کشف تصویر ذهنی مهمترین کشف روان شناسی در قرن حاضر است دانسته و ندانسته : هر کدام ازما پیش طرح با تصویری از ذهن خویش را یدک می کشیم البته ممکن است از آن اطلاع زیادی نداشته باشیم و چه بسا که امکان ترک آگاهانه آن هم وجود نداشته باشد .

  تصویر ذهنی همان تصویری است که از خویش داریم . بر اساس باورهای  که از خویش داریم ساخته شده است در انژ دو اکتشاف مهم این تصویر ذهنی کلید طلایی زندگی بهتر می شود:

  1-همه اعمال،احساسات،رفتارو حتی توانائیهایمان بر اساس تصویر ذهنی حالت میگرد .

  2- تصویر ذهنی قابل تغییر است.تجربه نشان داده است که برای تغییر تصویر ذهن و لاجرم شروع یک زندگی جدید هیچ وقت دیر نیست .برای تغییر تصویر ذهن نه کسی پیش از اندازه کم سن و سال و نه کسی بیش از اندازه پر سن و سال است .

  پری اسکات دکی یکی از پیشمقدمان روانشناسی تصویر ذهنی معتقد بود اگر دانش آموزی در یاد گرفتن درسی با مشکل روبرو باشد احتمالا دلیلش این است که موضوع مورد اشاره (از نقطه نظر دانش آموز)با باورهای او ناسازگاری دارد .

  در یک آزمایش کنترول شده آرای اندال روانشناس ثابت کردتمرین ذهنی برای پرتاب دارت به آن گونه که شخص هر روز مدتی را مقابل هدف می نشیند و پرتاب دارت را در ذهن تصور می کند به قدر تمرینات واقعی سبب پیشرفت مهارت پرتاب می شود آزمایش های مشابه این در سر تاسر جهان در زمینه های مختلف از جمله یادگیری ،درمان،زیبایی و…. صورت گرفت و نشان دهنده تاثیرات شگرف تصاویر ذهنی بود بنابه اظهار دو تن ازروان شناسان موسه ی وکران لوس آنجلس برخی ار بیماران روانی صرفا با تصور این که آدم های معقولی هستند . درمان یا مدت بیماریشان کوتاه میشودوطبق اطلاعی که دکتر هاریام گریسون و دکتر لئونارد بی الینگر به انجمن روانشناسان آمریکا داده اند این شیوه را روی 45 بیماری که به خاطر اختلالات عصبی بستری بوده اند تجربه کرده اند .بتا به گزارش این روان شناسان 4/3 این عده پاسخ های مناسبی داده اند و تغییر پاسخ های بعضی از آن ها بسیار چشمگیر بود .

  اگر بخواهید تصاویر ذهنی جهت ایجاد ارامش و کنترل استرس در زندگی شود استفاده کنیم .21 شب در رختخواب لحظات شیرین زندگی خود را باجملات مثبت بر ذهن مرور کند .

  چرا 21 ؟

  جهت ایجاد هر گونه تغییر ذهنی باید از این روش استفاده کرد

  معمولا ایجاد هر تغییر محسوس در تصویر ذهنی دسته کم 21 روز طول می کشد بعد از هر عمل جراحی پلاستیک 21 روز طول میکشد تا بیمار به صورت جدیدش عادت کند وقتی بازو با ساق پای قطع طول میکشد بیمار تا 21 روز در خیال اندام قطع شده باقی می ماند این پدیده ها و بسیاری از پدیده های مشهور دیگر نشان می دهند که دسته کم 21 روز برای تحلیل یک تصویر ذهنی کهنه و ایجاد تصویر ذهنی جدید لازم است.

  *منبع:BineshMavara.comاستادسالم جعفری


  این مطلب تا کنون 93 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 10 بهمن 1394 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,

آمار امروز سه شنبه 25 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55475
 • تعداد مطالب :158397
 • بازدید امروز :490055
 • بازدید داخلی :49565
 • کاربران حاضر :224
 • رباتهای جستجوگر:346
 • همه حاضرین :570